Sadownik oskarżony o gwałt stanął przez sądemRozpoczął się proces sadownika spod Radomia podejrzanego o upicie i zgwałcenie 16-latki. Dziewczyna miała pracować w gospodarstwie sadowniczym 65-letniego wówczas Eugeniusza C. Mężczyzna nie przyznał się do winy

Sadownik oskarżony o gwałt stanął przez Sądem Rejonowym w Radomiu. Sprawa dotyczy maja ubiegłego roku. 65-letni wówczas Eugeniusz C. miał upić, pobić, a potem zgwałcić 16 -latkę pracującą w jego gospodarstwie sadowniczym w powiecie radomskim. Mężczyzna nie przyznał się do winy – mówi Arkadiusz Guza, rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu.

Na pierwszej rozprawie Eugeniusz C. złożył wyjaśnienia, a sąd przesłuchał pierwszych świadków. Do zdarzenia miało dojść w nocy z 18 na 19 maja 2021 roku. Sadownikowi spod Radomia za rozpijanie nieletniej grozi kara do 2 lat więzienia, a za gwałt na 16-latce od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Następna rozprawa z udziałem kolejnych świadków w sprawie sadownika z powiatu radomskiego odbędzie się 16 kwietnia tego roku.

Komentarze