Ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Aleksandrowicza jest już gotowa



Radomscy rowerzyści doczekali się nowej, dedykowanej im drogi. Przy ulicy Aleksandrowicza został ukończony rowerowy pas ruchu 

Zakończyły się prace budowlane związane z budową ścieżki rowerowej przy ulicy Aleksandrowicza. Była to realizacja zwycięskiego projektu Bractwa Rowerowego zgłoszonego do budżetu obywatelskiego 2020. Powstała asfaltowa droga dla rowerów o długości 500 metrów na odcinku od skrzyżowania z ulicą Mieszka I do szpitala na Józefowie. Koszt prac to prawie 300 tysięcy złotych. 

Jak mówi, Sebastian Pawłowski, z Bractwa Rowerowego, do plusów na pewno należy zaliczyć przejazd dla rowerów przez ul. Aleksandrowicza przy skrzyżowaniu z ul. Józefowską wraz z krótkim łącznikiem do tej ulicy, zakończenie drogi dla rowerów jako czwartego wlotu skrzyżowania na wysokości ul. Pawlaka czy wygodne bezkrawężnikowe połączenia między trasą dla rowerów a jezdnią.

Członek Bractwa Rowerowego dodatkowo chwali Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji za rozszerzenie zakresu projektu, przede wszystkim za wyremontowanie chodnika wzdłuż całej długości drogi dla rowerów oraz za realizację dłuższego odcinka ścieżki niż wynikało to z projektu. Cieszy również wykonanie dodatkowego wlotu dla rowerów przy skrzyżowaniu z ul. Oleszczuk-Ożarskiej obok pętli autobusowej.

Dzięki tegorocznym głosom mieszkańców oddanym na kontynuację projektu w przyszłym roku ma powstać droga dla rowerów, aż do skrzyżowania Aleksandrowicza z ulicą Warszawską.

 

 

Fot. Sebastian Pawłowski/Bractwo Rowerowe
Komentarze



CLOSE
CLOSE