full screen background image
Search

KONKURS: Sfotografuj ul. Piłsudskiego


Lubicie fotografować? Możecie wziąć udział w konkursie fotograficznym ogłoszonym przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Tym razem tematem konkursu Radomskie zaułki książki jest ulica Piłsudskiego.

-To już jest druga edycja konkursu. Mogą w nim wziąć udział nie tylko mieszkańcy Radomia, ale także osoby spoza naszego miasta – mówi Marta Trojanowska, z działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.

Tematem konkursu jest zabytkowa ulica Piłsudskiego w Radomiu, która w roku rozstrzygnięcia konkursu będzie obchodzić 130-lecie jej wytyczenia.

Biblioteka czeka na prace dokumentujące ulicę w szerokim rozumieniu: otoczenie, detale architektoniczne, elementy elewacji i wnętrza budynków tworzących „ściany” ulicy oraz wszelkie fotografie sytuacyjne.

– Czekamy zarówno na prace dokumentalne, jak i na artystyczne próby ujęcia tematu. Dopuszczamy do udziału w konkursie także fotografie archiwalne, jeśli mają wyraźnie oznaczonego autora – tłumaczy Marta Trojanowska.

Każdy uczestnik może zgłosić nie więcej niż 5 fotografii formatu 20×30 (lub 20×25). Do zdjęć należy dołączyć płytę CD z elektroniczną wersją zgłoszonych zdjęć. Minimalna rozdzielczość to 4 megapiksele (np. krótszy bok nie mniejszy niż 1700 pikseli).

Zdjęcia zgłoszone do konkursu muszą być opatrzone na odwrocie metryczką przyklejoną do zdjęcia i zawierającą: imię, nazwisko, grupa wiekowa, adres zamieszkania, e-mail, data wykonania zdjęcia i opis miejsca widniejącego na fotografii.

Do prac należy dołączyć wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: A -wiek do 18 lat, B – wiek powyżej 18 lat.
Wszystkie nadesłane prace pozostaną w zbiorach biblioteki i będzie można obejrzeć je w Radomskiej Bibliotece Cyfrowej.

Na zwycięzców konkursu czekają nagrody rzeczowe. Nagrodzone prace znajdą się w piśmie „Bibliotekarz Radomski”. Zostaną również zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

Wszelkich informacji dotyczących konkursu udziela: Dział Promocji Książki i Biblioteki tel. (48) 362-87-88 e-mail: prom.mbpradom@op.pl

Szczegółowy regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy i metryczka znajdują się na stronie biblioteki www.mbpradom.pl

Zdjęcia na konkurs można nadsyłać lub przynosić do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego 12 do 31 marca 2018 roku.

KomentarzeCLOSE
CLOSE