full screen background image
Search

„Skład Doczepiony” w „Łaźni”

->

Kolejny raz RKŚTiG „Łaźnia” gościć będzie artystów prezentujących cyklicznie swe prace pod szyldem „Skład Doczepiony”. Grupa ma charakter interdyscyplinarny, a jej szeregi współtworzą artyści z Sanoka, Radomia, Starachowic i Skaryszewa. Wernisaż „Składu Doczepionego” już w najbliższą sobotę, 13 października o godz. 17:00. Wystawa czynna do 3 listopada br.

– „Skład Doczepiony” to różnorodność postaw twórczych charakteryzujących się indywidualną analizą przestrzeni życiowej i artystycznej. Tematyka prezentowanych prac nie jest w żaden sposób narzucona, a każdy z artystów porusza się w wypracowanej przez siebie stylistyce. Siła i wspólny mianownik ekspozycji zbudowane są więc w oparciu o ideę pewnego rodzaju kontrastu. Odmienny sposób postrzegania rzeczywistości oraz wielobiegunowa wrażliwość są w tym wypadku silnym spoiwem napędzanym chęcią kreacji i aktywności twórczej – opisywał  kurator wystawy Jakub Strzelecki.

– Coroczne wystawy „Składu Doczepionego” cieszą się w Radomiu dużą popularnością co sprawia, iż z każdą edycją przybywa wielu entuzjastów obcujących ze sztuką. Szeroki i oryginalny wachlarz prezentowanych prac spotyka się z niebywale ciepłą “krytyką”. Trzon „Składu Doczepionego” tworzy trzynaścioro artystów lecz jak co roku do wspólnego “święta” zapraszani są zaprzyjaźnieni artyści. Tym razem jest to głęboki ukłon “grupy” w kierunku ludzi, którzy swą postawą i zaangażowaniem, w szerokim i niewyczerpanym spektrum działań przyczyniają się do tworzenia i animacji Kultury – dodał Jakub Strzelecki.

„Skład Doczepiony”  Sanok

Anna Białowąs (fotografia), Izabela Kulman (malarstwo, rzeźba), Bernadeta Andruszko (fotografia), Sylwester Stabryła (malarstwo), Daniel Białowąs (malarstwo), Arkadiusz Andrejkow (malarstwo) ,Tomek Mistak (malarstwo).

„Skład Doczepiony” Radom

Dariusz Jędrasiewicz (malarstwo), Jakub Strzelecki (malarstwo, graf.warsztatowa), Mateusz Popławski (malarstwo, gitara basowa), Marysia Stanikowska (malarstwo), Daniel Rogala (malarstwo, fotografia) – Skaryszew.

Zaproszeni goście: Alina Włodarz (tkanina unikatowa), Edyta Jaworska (malarstwo), Monika Bezinga Czarska (malarstwo), Tomek Rolniak (malarstwo, instalacja).

Komentarze