Skorupa kontuzjowana. Nowa rozgrywająca w RadomceZ uwagi na kontuzję Katarzyny Skorupy, E.Leclerc Moya Radomka Radom zakontraktowała reprezentantkę Finlandii, Kaisę Alanko.

Uraz nadgarstka, który w zeszłym sezonie odsunął Katarzynę Skorupę od gry, niestety pogłębił się i zawodniczkę czeka teraz operacja, a następnie proces rehabilitacyjny. Z tego powodu w najbliższym czasie nie zobaczymy jej na boiskach Tauron Ligi.

– Niestety, kontuzja, z którą boryka się Kasia musi zostać wyleczona operacyjnie, dlatego na początku sezonu będziemy musieli radzić sobie bez niej. Informacje jakie mamy od lekarzy są natomiast budujące i po zabiegu, który odbędzie się na początku września, powrót do gry nastąpi już po około 8 tygodni – powiedział o sytuacji kadrowej Łukasz Kruk.

E.Leclerc Moya Radomka Radom zdecydowała się na zakontraktowanie rozgrywającej, która uzupełni skład pod nieobecność Skorupy. Wybór padł na reprezentantkę Finlandii, Kaisę Alanko. Kaisa to doświadczona rozgrywająca, mająca na koncie występy w lidze niemieckiej i francuskiej. Ostatnie sezony spędziła w VB Nantes, z którym zdobyła srebrny oraz brązowy medal mistrzostw Francji. Ma ona również w swoim dorobku brązowy medal Pucharu CEV.

– Kaisa Alanko to naprawdę mocne zastępstwo i bardzo wartościowy transfer. Liczymy, że pomoże nam w początku tego sezonu i wniesie wiele dobrego do drużyny – powiedział Łukasz Kruk.

Kaisa, która z reprezentacją Finlandii zakończyła już rywalizację na mistrzostwach Europy, dołączy do drużyny na początku przyszłego tygodnia.

Komentarze