full screen background image
Search

Śniadanie Wielkanocne dla samotnych tuż-tuż

->

W Radomiu po raz drugi odbędzie się „Śniadanie Wielkanocne dla samotnych”. To akcja zainicjowana przez fundację „Wolne Miejsce” i koordynowana w naszym mieście przez Zbigniewa Ciesielskiego. Wydarzenie, które odbędzie się w tym roku 21 kwietnia, jest reakcją na problem osamotnienia- stan najbardziej przykry i dotkliwy w okresie świątecznym.

– Cieszę się, że akcja fundacji „Wolne Miejsce” jest kontynuowana w naszym mieście, oraz że co roku przybywa wolontariuszy zaangażowanych w pomoc innym. Osób, które w ten sposób chcą spędzić święta również jest coraz więcej. To bardzo ważne, ponieważ nie chcemy, aby w takie dni jak Wigilia czy Wielkanoc ktoś był sam – zapewnia wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Fundacja „Wolne Miejsce” jest przede wszystkim inicjatorem odbywającej się w naszym mieście od dwóch lat „Wigilii dla samotnych”. Koordynacją oraz organizowaniem wydarzeń dedykowanych samotnym radomianom zajmuje się fundacja „Droga Życia”.

– W tym roku dopisali nam sponsorzy i wolontariusze, ale w dalszym ciągu mile widziane są osoby, które chciałaby nam pomóc czy wesprzeć nas darami (wędliny, jajka, ciasta). Serdecznie zapraszam do udziału w wydarzeniu, podczas którego będzie strawa dla ciała i strawa dla ducha. Podkreślam, że „Śniadanie Wielkanocne dla samotnych” jest imprezą dla radomian niezależnie od statusu materialnego, którzy tego dnia nie mają z kim spędzić świąt i czują się samotnie. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować nadchodzące wydarzenie – mówi Zbigniew Ciesielski, założyciel fundacji „Droga Życia”.

Zarówno „Wigilia dla samotnych” jak i „Śniadanie Wielkanocne dla samotnych” są uroczystościami podniosłymi, które spędza się przy stołach zastawionych tradycyjnymi potrawami. – Naszym założeniem jest organizowanie tych uroczystości dokładnie w dniu świąt. Ponadto kierujemy się ideą stworzenia ciepłej, rodzinnej atmosfery. Nie zależy nam jedynie na nakarmieniu gości, dlatego zachęcamy wolontariuszy oraz całe rodziny do czynnego udziału w tych wydarzeniach i pełnienia roli rozmówców przy stołach – oddaje Zbigniew Ciesielski.

Zbigniew Ciesielski

Ostatnie spotkanie z wolontariuszami odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 15 kwietnia w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Struga 1 w Radomiu. Wszystkie informacje na temat „Śniadania Wielkanocnego dla samotnych” dostępne są na fanpage’u fundacji „Droga Życia”.

Sponsorzy, darczyńcy oraz wolontariusze nadal mogą kontaktować się również bezpośrednio ze Zbigniewem Ciesielskim pod nr tel.: 608 487 904.

„Śniadanie Wielkanocne dla samotnych” odbędzie się 21 kwietnia br. w Zespole Szkół Budowlanych przy ulicy Tadeusza Kościuszki 7 w Radomiu o godzinie 9:00 (goście wpuszczani będą od godziny 8:00). Wstęp wolny. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest trzeźwość.

W zeszłorocznym „Śniadaniu Wielkanocnym dla samotnych” uczestniczyło ponad 200 osób.

Komentarze