full screen background image
Search

Śniadanie Wielkanocne dla samotnych – wspólna radość przy świątecznym stole


Fundacja „Wolne Miejsce”, będąca organizatorem grudniowej „Wigilii dla samotnych”, inicjuje kolejną akcję w naszym mieście – „Śniadanie Wielkanocne dla samotnych”. To reakcja na problem osamotnienia, który w okresie świąt staje się najbardziej dotkliwy

Wydarzenie wigilijne jest już za nami, ale jeśli taka inicjatywa została raz podjęta, nie można jej nie powtórzyć, przekonywał Mikołaj Rykowski, prezes fundacji „Wolne Miejsce”. Te dwa najważniejsze, chrześcijańskie święta dla osób samotnych są trudne i smutne, a powinny być wesołe i radosne.

W tą niedzielę świąteczną chcemy gościć wszystkich tych, którzy będą tego potrzebować. Bez względu na ich status majątkowy, na to skąd sąd i jakie mają wyznanie. Jako chrześcijanie chcemy wszystkich zaprosić do stołu, do tego wolnego miejsca.

Powodzenie tego typu akcji w dużym stopniu uzależnione od darczyńców i wolontariuszy. Jak się okazuje, radomian z wielkim sercem nie brakuje. Potwierdzeniem są osoby i firmy, które już zadeklarowały swoją pomoc przy organizowaniu „Śniadania Wielkanocnego dla samotnych”. Wolontariuszy jednak nigdy za wiele, podkreślał koordynator akcji w Radomiu Zbigniew Ciesielski.

Dalej potrzebujemy wolontariuszy, bo chcemy to rozwijać. Ważne jest, żeby był ktoś, kto siądzie z tymi ludźmi przy stole i z nimi porozmawia. Ważne jest to, by pokazać ciepło, serce i to, że chcemy z nimi być w tym dniu, kiedy oni rzeczywiście są samotni.

Spotkania z darczyńcami i wolontariuszami będą odbywać się regularnie do końca marca. Terminy spotkań oraz wszystkie informacje na temat „Śniadania Wielkanocnego dla samotnych” dostępne będą na fanpage’u oraz Facebook’u fundacji „Wolne Miejsce” w Radomiu.

„Śniadanie Wielkanocne dla samotnych” odbędzie się 1 kwietnia bieżącego roku w Zespole Szkół Budowlanych przy ulicy Tadeusza Kościuszki 7 w Radomiu o godzinie 9:00 (goście wpuszczani będą od godziny 8:00).

Wstęp wolny. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest trzeźwość.

Organizatorzy zgromadzili już większość świątecznych produktów poza wędlinami, których nadal brakuje. Potencjalni sponsorzy lub darczyńcy mogą kontaktować się w tej sprawie bezpośrednio ze Zbigniewem Ciesielskim pod nr tel.: 608 487 904.

KomentarzeCLOSE
CLOSE