Sobótki, Janki, Wianki w PionkachSobótki, Janki, Wianki – to impreza, na którą w najbliższą sobotę zaprasza Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza do wspólnych obchodów nocy świętojańskiej nad Stawem Górnym. To już XXIII edycja imprezy Sobótki, Janki, Wianki.

Program:

godz. 16:00 – oficjalne otwarcie imprezy

godz. 17.00 – koncert zespołu „D – Bomb”

godz. 19.00 – koncert zespołu „Kordian”

godz. 20.30 – koncert zespołu „Playboys”

godz. 21.30 – zwieńczeniem Nocy Świętojańskiej będzie pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Teatru Ognia.

Podczas imprezy odbędzie się również konkurs na szukanie „kwiatu paproci”, rozpalone zostanie ognisko sobótkowe i będą puszczane tradycyjne wianki na wodę.

Imprezę poprowadzą Aleksandra Kostka – prezenterka TVP oraz Piotr Dzięcielski – aktor serialowy.

O zespołach:

Zespół „D – Bomb” zadebiutował w 1997 roku. Na swoim koncie posiada kilka albumów, które poprzedzają liczne single, m.in. „Dobrze robię”, „Koniec”, „O Ela, Ela”. Repertuar zespołu to nie tylko szybkie, dynamiczne utwory z gatunku dance & techne, ale również bardzo nastrojowe ballady. Najnowsze utwory zespołu to m.in. „Powiedz mi co czujesz”, „Do szaleństwa”, „Myślę” i „Lubię kiedy”.

Grupa „Kordian” jest pierwszym w Polsce zespołem grającym góralski folko polo. Zespół zasłynął takimi przebojami, jak „Dziewczyna z gór oraz „Wina Dzban”. Ponadto grupa również nagrała teledyski do m.in. piosenek „Ja nie jestem milionerem”, „Daj daj kochana” oraz „Baciareczka”. Pierwszą płytę CD grupa wydała w 2019 roku pt. „Kordian”.

Zespół „Playboys” zadebiutował w 2013 roku utworem „Nasza noc”, którego autorem jest założyciel grupy Jakub Urbański. Grupa „Playboys” jest pierwszym polskim zespołem disco, która wystąpiła w Norwegii i tym samym zapisała swoją obecność w historii disco polo (przed nimi nikomu to się nie udało). Najbardziej popularne utwory zespołu to „Lejde”, „Nasza Noc”, „Wchodzę na parkiet” oraz „Ile czekać mam”.

Sobótki, Janki, Wianki odbędą się w sobotę, 26 czerwca. Początek o godzinie 16 nad Stawem Górnym przy ul. Polna 81. Nad Staw Górny tego dnia będzie można dojechać bezpłatną komunikacją miejską.

Obowiązuje limit uczestników. Osoby zaszczepione nie są wliczane do limitu (po okazaniu certyfikatu). Regulamin imprezy dostępny na stronie www.mok.pionki.pl

Komentarze