„Wolność kocham i rozumiem…” – ogólnopolska wystawa „Łaźni”„Wolność kocham i rozumiem…” to ogólnopolska wystawa sztuki, która zostanie otwarta już w sobotę w galerii „Łaźni”. Ekspozycja towarzyszy obchodom 45. rocznicy radomskich wydarzeń czerwcowych

To artystyczna opowieść o uczuciach i emocjach towarzyszących Radomskiemu Czerwcowi – taka jest nowa ogólnopolska wystawa Łaźni 'Wolność kocham i rozumiem…”. Ekspozycja towarzyszy obchodom 45. rocznicy protestu robotniczego z 1976 roku w Radomiu – mówi Beata Drozdowska, dyrektor Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

Na wystawie swoje prace zaprezentuje 16 polskich artystów. Wśród nich znaleźli się także uczestnicy radomskich wydarzeń czerwcowych. Jak podkreśla jeden z kuratorów ekspozycji Paweł Witkowski – wszyscy zaproszeni artyści to wybitni plastycy. Poprzez swoje dzieła będą oni starali się zdefiniować, czym dla dzisiejszego artysty jest poczucie wolności.

Wernisaż wystawy „Wolność kocham i rozumiem…” odbędzie się w sobotę, 26 czerwca o godz. 15 w galerii Łaźni przy ul. Traugutta.

Fot. laznia-radom.pl

Komentarze