full screen background image

Spór o właściciela „lotniskowego sukcesu”Gorący temat radomskiego lotniska i przejęcia go przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”  stał się przedmiotem politycznego sporu. Przyciągnięcie do naszego miasta inwestora jakim jest PPL powszechnie uważa się za sukces, który w przeddzień wyborów ma wielu ojców. 

– Sobotnia transakcja przejęcia przez PPL udziałów w zarządzaniu radomskim lotniskiem to bardzo dobra decyzja dla miasta. W tym się zgadzam z panem prezydentem Witkowskim, który uczestniczył w wielu rozmowach na ten temat. Nie zgodzę się jednak z wyolbrzymianiem przez prezydenta jego udziału w tym przedsięwzięciu, w przyciągnięciu inwestora do miasta jakim jest Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. W tym miejscu apeluję do pana Witkowskiego, aby również nie pozwalał na dalsze obrażanie Radomia i jego mieszkańców przez swoich przełożonych, m.in. Grzegorza Schetynę oraz Ewę Kopacz twierdzącą, że owa transakcja jest tylko kiełbasą wyborczą i nie ma uzasadnienia merytorycznego i finansowego. Mam zatem prośbę do prezydenta Radomia, żeby chwycił za słuchawkę, zadzwonił do Ewy Kopacz i poprosił byłą premier, by nie powtarzała takich kłamliwych dla tego miasta tez – mówił marszałek Adam Bielan.

– W ostatnich dniach jesteśmy świadkami swoistego rozdźwięku pomiędzy tym, co mówi prezydent Radomia, a tym co mówią jego przełożeni. Podkreślam, że fakt przypisywania sobie zasług przez prezydenta co do znalezienia inwestora dla lotniska na Sadkowie ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Raz jeszcze apelujemy do polityków Platformy Obywatelskiej z Radosławem Witkowskim na czele, żeby nie podważać wielomiesięcznych wysiłków oraz  zasadności tego bardzo ważnego dla Radomia projektu  – dodał minister Jakub Kowalski.

– Zdecydowanie dystansuję się od wszelkich wypowiedzi, które w jakikolwiek sposób mogą godzić w dobre imię Radomia i jego mieszkańców czy podważać zasadność lokalizacji lotniska na radomskim Sadkowie. Nie zgadzam się opiniami, że to zła decyzja. To dla Radomia wielka szansa i nikt, absolutnie nikt nie ma prawa nam jej odbierać. M.in. dlatego zaproponowałem radomianom przystąpienie do Koalicji na Rzecz Zmian. To właśnie po to, by uodpornić miasto na wszelkie polityczne zawieruchy. Powtórzę: Moja partia to Radom, a lotnisko to dla Radomia ogromna szansa – skomentował wypowiedzi marszałka Adama Bielana i ministra Jakuba Kowalskiego prezydent Radosław Witkowski.

Przypominamy, że Port Lotniczy Radom-Sadków przejmie część ruchu z Lotniska Chopina. Z naszego miasta będą się odbywać loty czarterowe i niskokosztowe. Najpierw jednak niezbędna jest przebudowa. Koszt inwestycji to miliard złotych. Po przebudowie radomskie lotnisko będzie odprawiać 3 mln pasażerów rocznie.

Komentarze