Sprawa pijanego lekarza z Józefowa w prokuraturzeSprawa pijanego lekarza z Józefowa trafiła już do prokuratury. Mowa o 61-letnim medyku, który pełnił dyżur w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Mazowieckiego Szpitalu Specjalistycznego w Radomiu

Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i pełnił dyżur. Sprawa dotyczy 61-letniego lekarza z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. To tam do nietrzeźwego medyka pracującego na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym wezwano policję – mówi Justyna Leszczyńska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Zgłoszenie ze szpitala w sprawie pijanego lekarza otrzymał dyżurny w środę, 20 stycznia. Funkcjonariusze, którzy pojechali do lecznicy, sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. 61-letni medyk miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny rozwiązał już umowę z lekarzem. Jak wyjaśnia Karolina Gajewska, rzeczniczka lecznicy – medyk nie był etatowym pracownikiem placówki na radomski Józefowie.

Sprawa pijanego lekarza dyżurującego na SORze trafiła już do prokuratury. W najbliższych dniach zostanie wszczęte śledztwo – informuje Beata Galas, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Jak wynika z kodeksu karnego, lekarzowi, który naraża na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pacjenta grozi nawet 5 lat więzienia. 

 

Komentarze