Będą dotacje na rzeźbyRealizacja projektów rzeźbiarskich czy konserwacja dzieł – m.in. na takie artystyczne zadania instytucje kultury będą mogły starać się o dotacje. To w ramach programu pn. „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej – 2021”, projektu Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

To projekt, który promuje sztukę rzeźbiarską – Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku wkrótce ruszy z własnym programem pn. „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej – 2021”. W ramach projektu m.in. instytucje kultury będą mogły się ubiegać o dofinansowanie na realizację rzeźbiarskich przedsięwzięć. W puli programu jest 1,5 mln zł – mówi dr hab. Maciej Aleksandrowicz, dyrektor placówki.

Cel programu dotyczy przestrzeni publicznej. Jej jakość ma zostać podniesiona poprzez lokowanie w niej rzeźb o najwyższym poziomie artystycznym. – Chcemy, aby publiczność miała większy dostęp do dzieł – tłumaczy Aleksandrowicz.

Patronat nad programem „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej – 2021” objął Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 

Komentarze