Wyrwy w asfalcie na rondzie kozienickimNa rondzie Popiełuszki są wyrwy w asfalcie. To rondo, które kończy nowo zmodernizowaną al. Wojska Polskiego. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu zobowiązał już wykonawcę nawierzchni do naprawy ubytków w okolicach ulicy Kozienickiej

Niedawno zostało wyremontowane, a już są dziury w asfalcie. Mowa o rondzie ks. Jerzego Popiełuszki. To tam przy zjeździe z ulicy Kozienickiej w Żółkiewskiego pojawiły się wyrwy w nawierzchni obniżające komfort jazdy. Odpowiedzialny za inwestycję drogową Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu zobowiązał wykonawcę nawierzchni, firmę ze Starachowic do naprawy jezdni.  – Oczekujemy jednocześnie wyjaśnień w kwestii jakości asfaltu – mówi Dawid Puton, rzecznik prasowy MZDiK.

Rondo ks. Popiełuszki zwane kozienickim było powiększane i remontowane w ramach przebudowy al. Wojska Polskiego i ul. Żółkiewskiego. Inwestycja została zakończona 19 grudnia. Na swoje prace wykonawca udzielił 7-letniej gwarancji. To w jej ramach zostanie teraz naprawiona nawierzchnia – podkreśla Puton.

Aleja Wojska Polskiego to jedna z głównych arterii Radomia. Jest także elementem ruchu tranzytowego dróg krajowych nr 12 i 9. Jej przebudowa trwała 2 lata i kosztowała blisko 140 mln zł.

Komentarze