Sprawca śmiertelnego wypadku z zarzutamiSą zarzuty dla sprawcy śmiertelnego wypadku na ul. Wośnickiej. To tam w majówkę 33-letni kierowca potrącił dwóch pieszych- ojca i syna, który zginął na miejscu. Podejrzanemu grozi nawet 8 lat więzienia

Nawet 8 lat więzienia grozi sprawcy śmiertelnego wypadku na ul. Wośnickiej. To 33-letni kierowca, któremu prokuratura postawiła już zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych. W efekcie 33-latek utracił panowania nad prowadzonym przez siebie samochodem osobowym, co skutkowało potrąceniem dwóch osób, w tym jednej śmiertelnie – mówi Beta Galas, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Do zdarzenia doszło 1 maja wczesnym popołudniem. Kierowca samochodu osobowego jadący w kierunku ulicy Kieleckiej stracił panowanie nad pojazdem na zakręcie i wypadł z jezdni na chodnik. W efekcie 33-latek potrącił pieszych z jednym skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna przyznał się do winy, ale odmówił złożenia wyjaśnień.

W toku śledztwa prokuratura przesłucha świadków i oceni zebrany materiał dowodowy. W sprawie zostali już powołani biegli.

Komentarze