Układ drogowy na XV-leciu przebudowanyMieszkańcy XV-lecia zyskali nowy układ komunikacyjny. To tam w obrębie ulic Bema-Sowińskiego-Jasińskiego zakończyła się 3 miesiące przed terminem przebudowa układu drogowego

Zakończyła się przebudowa układu drogowego na XV-leciu. Chodzi o obręb ulic Bema-Sowińskiego-Jasińskiego, gdzie zrewitalizowano 500 m jezdni i 1900 mkw. chodnika. Powstało także ok. 100 dodatkowych miejsc parkingowych w tym 65 z geokratami. To inwestycja zrealizowana zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców osiedla – podkreśla prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Układ drogowy w obrębie ulic Bema-Sowińskiego-Jasińskiego został przebudowany 3 miesiące przed terminem. Teraz rozpocznie się drugi etap inwestycji na Osiedlu XV-lecia czyli modernizacja terenu zielonego. Jeszcze w tym miesiącu magistrat ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy tego zadania – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W ramach przebudowy układu komunikacyjnego na XV-leciu wykonano także nowe nasadzenia i zamontowano oświetlenie. Cała inwestycja kosztowała ponad 2 mln 700 tys. zł.

Komentarze