full screen background image
Search

Sprawdź swój samochód przed jazdąSamochód to najczęściej wybierany środek lokomocji w przypadku podróży po kraju. Przed dłuższą wycieczką należy kompleksowo sprawdzić samochód, by uniknąć przykrych sytuacji w czasie jazdy, podkreśla Jacek Mnich- naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego mazowieckiej policji

W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić stan ogumienia. Opony to jedna rzecz w konstrukcji pojazdu, która ma kontakt z nawierzchnią drogi. – Jeśli jest w nich zbyt mało ciśnienia to auto będzie niewłaściwie zachowywać się na drodze – przestrzega  naczelnik Jacek Mnich.

Następnie należy sprawdzić wszystkie układy, które gwarantują bezpieczeństwo i komfort jazdy. – Sprawdźmy poziom oleju w silniku. Ponadto wycieraczki, płyn do spryskiwaczy, klimatyzację, światła zewnętrzne: kierunkowskazy, światła stop oraz mijania. Ponadto wyposażenie dodatkowe: podnośnik, zapasowe koło, by w sytuacji awaryjnej móc jak najszybciej usunąć usterkę i móc kontynuować jazdę. Przed dłuższymi podróżami warto także skontrolować stan amortyzatorów – dodaje naczelnik drogówki.

Planując wyjazd warto skorzystać ze strony internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Tam znajdują się aktualne informacje o utrudnieniach na polskich drogach podawane na bieżąco.

Komentarze