Stowarzyszenie kibiców Tylko Radomiak z poparciem dla protestujących kobietKibice Radomiaka poparli protestujące kobiety. – Każdy facet jest na tyle silny na ile silna Kobieta za nim stoi – czytamy w oświadczeniu wydanym przez stowarzyszenie kibiców – Tylko Radomiak

Tym samym wyrazili oni swoje poparcie wobec trwających od ponad tygodnia protestów kobiet, wywołanych orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ograniczenia prawa do aborcji. 

– Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii – mówi Dawid Zwierzyk, prezes Stowarzyszenia

Stowarzyszenie zaapelowało jednocześnie, aby wszyscy, którzy biorą udział w marszach, spacerach czy po prostu protestach wykazali mądrość i opanowanie.

– Skoro Polska jest Kobietą to liczymy, że wykażecie się kobiecą mądrością i intuicją – kończą swoje oświadczenie kibice.

Poniżej publikujemy całą treść oświadczenia Stowarzyszenia Kibiców – Tylko Radomiak:

„Rzeczpospolita Babska…

Każdy facet jest na tyle silny na ile silna Kobieta za nim stoi.
Dziś Dziewczyny stoimy za Wami. Wspieramy Wasze działania i postulaty stojąc jak zawsze w opozycji do systemu szczególnie w sytuacji walki o nasze prawa.
Ulica się dziś jednoczy.
W całej Polsce trwają protesty. Od jednego do drugiego końca kraju ludzie upominają się o wolność i o to by ich głos był nie tylko słowem rzuconym na wiatr.
Abstrahując od poglądów i przekonań apelujemy więc do Wszystkich, którzy biorą udział w marszach, spacerach czy po prostu protestach o mądrość i opanowanie.
Protestujcie ale nie dajcie się wyprowadzać na manowce organizacjom chcącym ugrać na tak Ważnej Sprawie swoje pięć groszy. Nie dajcie się wmanipulować w znieważanie pomników czy niszczenie miejsc kultu bo w ten oto sposób sami odwracacie uwagę od Spraw o które walczycie.
Idziecie na protest w spawie Praw Kobiet. Protestujcie w tej sprawie. Pomniki zostawcie konserwatorom. Kościoły Księżom. To tez jest wspólne dobro. Podobnie jak Sprawa, w której protestujecie.
Skoro Polska jest Kobietą to liczymy, że wykażecie się kobiecą mądrością i intuicją.”

Komentarze