Pejzaż polski – koncert familijny ROK – ODWOŁANYPejzaż polski – na koncert familijny pod takim tytułem zaprasza Radomska Orkiestra Kameralna

Pejzaż polski to kolejny koncert z cyklu koncertów familijnych organizowany przez Radomską Orkiestrę Kameralną. Tym razem będzie to też koncert z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pejzaż polski to niezwykły projekt w wykonaniu zespołu Cup of Time. Kompozycje Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Krzysztofa Komedy, w oryginalnych aranżacjach Ryszarda Borowskiego oraz Krzysztofa Lenczowskiego na kwartet (flet, skrzypce, akordeon, wiolonczela) i orkiestrę smyczkową.

Tym razem, Radomska Orkiestra Kameralna Orkiestra zaprosiła kwartet, którego nie sposób inaczej opisać, jak muzyczni flirciarze. W swoim dorobku Agnieszka Cypryk, Ryszard Borowski, Krzysztof Lenczowski i Rafał Grzaką mają „romans” z muzyką barokową, są za pan brat z utworami międzywojennymi, nieobca jest im także twórczość Zbigniewa Namysłowskiego. Czas spędzony z nimi to muzyczna podróż za dziesiątki uśmiechów, a obecność Krzysztofa Lenczowskiego – członka Atom String Quartet – gwarantuje wiolonczelową siłę rażenia.

Nie zabraknie także utworów spod pióra samego Zbigniewa Namysłowskiego „Namysłowera” – legendy polskiego jazzu, który wspiera Cup of time nie tylko kompozycjami, ale i występami na wspólnej płycie. Tym samym wysłuchamy najciekawszych pozycji z repertuaru zespołu, liczącego już ponad 200 dzieł.

Wykonawcy:

Kwartet Cup of time:

Ryszard Borowski – flet, saksofon,

Agnieszka Cypryk – skrzypce,

Rafał Grząka – akordeon,

Krzysztof Lenczowski – wiolonczela

Jarosław Praszczałek – dyrygent

Radomska Orkiestra Kameralna

Koncerty odbędą się 6 i 7 listopada w sali koncertowej ROK przy ul. Żeromskiego 53. Oba koncerty są płatne.

Bilety zakupione na koncert w dniu 6 czerwca 2020 r. zachowują ważność na koncercie w dniu 7 listopada 2020 r.

KomentarzeCLOSE
CLOSE