full screen background image

Streetworkerzy zbierają buty dla bezdomnychStreetworkerzy z Radomia zbierają buty dla bezdomnych, którzy wychodzą ze szpitala. Ich rzeczy są utylizowane, w dniu wypisu z lecznicy nie mają co na siebie włożyć

W Radomiu ruszyła zbiórka butów dla bezdomnych, którzy wychodzą ze szpitala. Prowadzą ją streetworkerzy i pracownicy socjalni miejskiej lecznicy. Obuwie to jedna z wielu potrzeb, ale najpilniejsza, bo wszystkie rzeczy osoby bezdomnej, która trafia do szpitala, są utylizowane. W dniu wypisu z lecznicy taka osoba jest bosa – mówi Dagmara Kornacka streetworkerka Caritas, i apeluje o przekazywanie używanych butów damskich i męskich, w których da się jeszcze chodzić.

Społecznicy zbierają różne rodzaje obuwia, od klapek i sandałów, po buty sportowe i cieplejsze zimowe. Potrzebne są buty damskie i męskie, zwłaszcza w dużych rozmiarach – dodaje streetworkerka Anna Widerska.

Buty można zostawiać w Schronisku dla Bezdomnych przy ul. Zagłoby 3 lub u pracownic socjalnych w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Poza akcją zbierania butów, streetworkerzy prowadzą także zbiórkę konserw i wody.

Komentarze