„Terytorialsi” pamiętają o bohaterachŻołnierze 62. Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej pamiętają o bohaterach. Święto Wojska Polskiego było dla „terytorialsów” okazją do odwiedzenia weteranów i mogił poległych żołnierzy

„Terytorialsi” odbyli wzruszającą wizytę w Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy w Radomiu. Na miejscu odwiedzili Panią Lucynę Alicję Adamkiewicz, żołnierza Armii Krajowej, uczestnika Powstania Warszawskiego, więźnia obozów koncentracyjnych Auschwitz- Birkenau i Mauthausen-Gussen II. Po zakończeniu działań wojennych represjonowaną przez władze komunistyczne.

– Kultywowanie pamięci o bohaterach, to jedna z misji Wojsk Obrony Terytorialnej. Chcemy pielęgnować pamięć o Żołnierzach Armii Krajowej oraz Żołnierzach Wyklętych – mówi ppłk Łukasz Baranowski, dowódca 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu.

Żołnierze odwiedzili miejsca pamięci upamiętniające heroiczną walkę z okupantami oraz mogiły i miejsca pochówku żołnierzy AK. Zapalili symboliczne znicze i oddali cześć bohaterom walk o wolną Ojczyznę i Ziemię Radomską.

 

KomentarzeCLOSE
CLOSE