full screen background image

Strunowce i klawiszowce, czyli kolejne Poranki Muzyczne w ElektrowniRadomska „Elektrownia” będąca domem sztuki nowoczesnej stała się przyjazna także dla dzieci. Dowodem są edukacyjne Poranki Muzyczne skierowane dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Za nami spotkania z instrumentami perkusyjnymi, a przed nami nieodkryty świat klawiszy i strun

Minione spotkania z instrumentami perkusyjnymi okazały się miłym zaskoczeniem. Włodzimierz Izban, autor książki „Co tak pięknie gra” opowiadał o instrumentach takich jak wibrafon, werbel, trójkąt, talerze, czy zestaw perkusyjny. Grę na żywo zaprezentował Filip, uczeń Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. W trakcie spotkania dzieci brały udział w konkursach, w których nagrodą były książki Włodzimierza Izbana.

Najbliższe Poranki Muzyczne zostały zaplanowane na kwietniowe niedziele. Pierwszy odbędzie się 15 kwietnia o godz. 12:30. Głównymi bohaterami pierwszego spotkania będą instrumenty strunowe, w tym mandolina i gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna.

Drugi poranek odbędzie się 22 kwietnia również o godz. 12:30. Spotkanie będzie poświęcone instrumentom klawiszowym takim jak fortepian, czy akordeon.

Na godzinne audycje Mazowieckie Centrum Sztuk Współczesnej „Elektrownia” zaprasza dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 505 38 28 24.

Więcej informacji na temat Poranków Muzycznych znajduje się na stronie internetowej instytucji: www.elektrownia.art.pl

Komentarze