full screen background image
Search

Sukces zbiórki dla zwierząt z radomskiego schroniska


Do radomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt trafiło prawie półtorej tony karmy oraz ponad sto materiałów potrzebnych do wyścielenia boksów. To efekt zbiórki prowadzonej od 19 lutego do 4 marca, w którą aktywnie włączyły się szkoły, instytucje i osoby prywatne

Tegoroczna zbiórka jest rekordowa, mówił prezydent Radosław Witkowski. Takiej ilości wcześniej nie udało się zebrać. Ogrom produktów, które zostały dziś przekazane na rzecz schroniska potwierdza, że radomianie mają wielkie serce.

Mając na względzie warunki bytowe schroniska w Radomiu, Urząd Miasta ogłosił przetarg na na remont części przegród w budynkach i wymianę nawierzchni wybiegów. Oferty firm przyjmowane są do 22 marca bieżącego roku. Jest to kolejny krok w stronę poprawy jakości życia psów i kotów przebywających w radomskiej placówce.

Obecnie w schronisku w Radomiu przebywa prawie 600 zwierząt. Liczba ta dwukrotnie przewyższa możliwości pojemnościowe budynku, co podkreśla Maryla Rybińska, prezes Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Naszym marzeniem jest, aby zejść przynajmniej do ilości 300 zwierząt, tak jak schronisko było pierwotnie zaprojektowane. Stan przepełnienia dokucza okropnie nie tylko nam, ale przede wszystkim zwierzętom, bo warunki mają niestety złe.

Radomskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami będące organizacją pożytku publicznego znajduje się na liście stowarzyszeń, którym można przekazać 1% podatku dochodowego.

Więcej informacji na temat sytuacji bezdomnych zwierząt w Radomiu znajdziesz tutaj

KomentarzeCLOSE
CLOSE