full screen background image
Search

Weekend ze sztuką w „Łaźni” – wernisaż J. Machały


W najbliższy weekend Radomski Klub Środowisk Twórczych nie odpocznie. Już pod piątku w „Łaźni” zadzieje się i to zarówno kulturalnie jak i muzycznie. Pierwszym punktem programu będzie wernisaż Józefa Machały – idealnie wpisujący się w pogodową aurę przedwiośnia

Józef Machała to artysta z Podkarpacia, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Uprawia malarstwo sztalugowe, akwarelę, pastel, rysunek. Inspiruje go głównie dzika natura, opisywała Marlena Burska, pracownik Łaźni”. Drugim tematem często podejmowanym przez Machałę, jest stara wieś polska z przełomu XIX i XX wieku, która w krajobrazie naszego kraju pomału zanikła.

Takie właśnie pejzaże będziemy mieli okazję zobaczyć na wernisażu. Wystawa jest odzwierciedleniem emocji, jakie artysta odczuwał przebywając w tych miejscach, podkreślała Marlena Burska.

Oglądając prace Machały mamy wrażenie, jakbyśmy uczestniczyli w czytaniu jego pamiętnika. Obrazy są subtelne, delikatne, szlachetne w barwach.

Prace podkarpackiego artysty wyróżnia zarówno dbałość o detal, jak malarska spontaniczność i zdecydowanie. Jednocześnie tematyka w połączeniu z kolorystyką tworzy odrobinę nostalgiczną całość, przypominającą naturę ospale budzącą się do życia po długiej ziemie.

Wernisaż Józefa Machały odbędzie się w piątek 16 marca o godz. 17:00 w radomskiej „Łaźni” przy ulicy Żeromskiego 56.

Wstęp wolny.

KomentarzeCLOSE
CLOSE