full screen background image
Search

Światy znane i nieznane – wieczór opowieści


Miłośnicy przeróżnych opowieści, dziwnych, śmiesznych, baśni, legend czy historii z morałem będą mogli wziąć udział w wieczorze opowieści. Swoje oratorskie talenty zaprezentują członkowie Grupy Radomskich Opowiadaczy

– Opowieści są tak stare jak ludzkość. Kiedyś był to jedyny sposób przekazywania informacji. Również dziś opowieść przenika nowoczesne i tradycyjne media. Czym jest film, teatr czy książka jeśli nie formą snucia opowieści, która ma nam coś powiedzieć o świecie, a która korzeniami tkwi w czasach przedhistorycznych, kiedy nie było jeszcze pisma – mówi Paweł Błach z Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr w Radomiu.

Sztuka opowiadania w Polsce istnieje od kilku lat. Jest popularna w dużych miastach, np. Warszawie czy Poznaniu. Do Radomia zawitała w ubiegłym roku. – Mieliśmy kilka warsztatów ze sztuki opowieści. Przyjeżdżali do Amfiteatru świetni specjaliści z Polski – dodaje Błach.

Dzięki tym spotkaniom przy Amfiteatrze zawiązała się grupa opowiadaczy. Te osoby od tego czasu spotykają się i uczą się opowiadać.

Przed publicznością zaprezentuje się Grupa Radomskich Opowiadaczy w składzie: Agata Dzik, Joanna Dzik, Dariusz Wróbel, Justyna Kwiecień, Ryszard Ryziewicz, Paweł Błach, Bartłomiej Kopiński, Robert Jabłoński.

Podczas wieczoru będzie można usłyszeć przeróżne historie: śmieszne, poważne, z morałem, niektóre straszne czy mroczne, ballady. Będą historie w formie bajki czy przypowieści oraz historie z życia. – Będzie trochę muzyki, bo opowieści to nie tylko słowo jako słowo pisane, ale również piosenka. Piosenka też jest opowieścią – tłumaczy Paweł Błach.

Wieczór opowieści już w piątek, 16 marca w Amfiteatrze Pod 13-tką przy ul. Parkowej 1. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

KomentarzeCLOSE
CLOSE