„Super zawodnik drużyny zielonych serc”Enea, jedna z największych w Polsce firm w branży energetycznej, została sponsorem RKS Radomiak Radom. Dziś (10.04.2019 r.) nastąpiło podpisanie umowy między nowym sponsorem a radomskim klubem. – To ogromna satysfakcja, że tego typu firma decyduje się na sponsoring, na granie z nami. Pozyskujemy następnego super zawodnika do naszej drużyny zielonych serc – mówił podczas konferencji prasowej prezes Radomiaka, Sławomir Stempniewski.

Umowa między RKS Radomiak Radom a Eneą (spółką Skarbu Państwa) została dziś podpisana w hotelu Aviator. W konferencji prasowej uczestniczyli przedstawiciele firmy energetycznej, radomskiego klubu oraz politycy: Marek Suski, szef gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów i Adam Bielan, wicemarszałek Senatu RP.

– Pozyskujemy bardzo możnego i prężnego sponsora, który będzie wspierał nasze działania na niwie sportowej. To ogromna satysfakcja, że tego typu firmy decydują się na sponsoring, na granie z nami. Pozyskujemy następnego super zawodnika do naszej drużyny zielonych serc – mówił prezes RKS Radomiak Radom Sławomir Stempniewski.

Enea S.A. to polskie przedsiębiorstwo branży energetycznej z siedzibą w Poznaniu. Grupa Kapitałowa Enea, dla której Enea S.A. jest jednostką dominującą, działa w pełnym łańcuchu wartości rynku energetycznego: wydobycie węgla kamiennego, wytwarzanie energii elektrycznej oraz handel energią.

– Dziękuję za umożliwienie nam jako grupie Enea uczestniczenia w sponsorowaniu takiego sławnego klubu z tradycjami. Dla nas jest to jednak projekt biznesowy, w którym widzimy możliwość lepszego zapoznania się z naszą spółką. Enea jest drugą co do wielkości grupą kapitałową w Polsce. Region radomski jest dla nas istotny, ponieważ tu znajduje się największa elektrownia systemowa na węgiel kamienny w Europie – tłumaczył Jarosław Ołowski, wiceprezes Enei.

– Bardzo się cieszę, że do grupy przyjaciół Radomiaka, dołącza kolejna firma, tak duża, prężna, przypomnę, drugi koncern energetyczny w Polsce, mający blisko 20% rynku w naszym kraju – podkreślił Adam Bielan, wicemarszałek Senatu.

Zgonie z umową Enea będzie głównym sponsorem RKS Radomiak Radom do końca 2019 roku. Niewykluczone jest przedłużenie umowy.

Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

KomentarzeCLOSE
CLOSE