Święta na warsztacie: Robimy zdjęciaŚwięta na warsztacie: Robimy zdjęcia – to kolejny warsztat, na który zaprasza Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr w Radomiu. Poprowadzi go Patryk Wikaliński

– Zapewne zastanawiacie się, do czego można wykorzystać telefon komórkowy? Oprócz poszukiwania w internecie oryginalnych przepisów, możemy także uzyskać estetyczną fotografię bez wychodzenia z domu – mówi Patryk Wikaliński, instruktor Kreatywnego smartfonowania w Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr w Radomiu.

– Czy wiecie, że wasze telefony posiadają darmowe oprogramowanie, które pozwala na uzyskanie zaskakujących fotograficznych rezultatów? Na tych darmowych warsztatach on-line pokażemy kilka sztuczek, które potrafią zaskoczyć nawet etatowych fotografów – zachęca Patryk.

Jak wykorzystać aplikację aparatu? Jakie tryby może posiadać Twój Smartfon? Co to jest trójpodział i jak tworzyć symetryczne zdjęcia? Te jak i inne pytania nie pozostaną bez odpowiedzi.

– Wykorzystamy darmowe aplikacje, które pozwolą na wykorzystanie waszej kreatywności. Pamiętajcie, że ograniczenia istnieją tylko w głowie! – dodaje specjalista od pięknych zdjęć.

Warsztat podzielony jest na dwie części. Pierwsze spotkanie w piątek, 2 kwietnia, a drugie w sobotę, 3 kwietnia. Początek o godz. 11 na Faceboooku Amfiteatru.

Podczas transmisji on-line Patryk Wikaliński pokaże, w jaki sposób tworzy i edytuje zdjęcia za pomocą swojego telefonu.

Tworzysz kreatywne zdjęcia w czasie pandemii? Pochwal się nimi w dyskusji lub w komentarzach pod filmem!

O prowadzącym warsztaty

Patryk zainspirował się architekturą bloków z wielkiej płyty. Fotografuje kształty będące częścią kolorowej iluzji. W swoich pracach używa strukturalnego punktu widzenia tworzącego wrażenie innego świata. To kreskówkowa bajka o wielu polskich miastach, która swój początek miała w Radomiu. Kreatywność pozwoliła mu na stworzenie wielu projektów. Współpracował m.in. z Apple.inc, Pixelmator, iSpot Poland, Artibo Polska, Empik Foto, MyApple.pl, Passion Passport, VSCO czy z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Prace twórcy w polskich mediach zostały nazwane: „minimalistycznymi kadrami, które wyniosły bloki do rangi sztuki”.

Prace Patryka można zobaczyć TUTAJ.

Komentarze