full screen background image
Search

Szczerek i Wojna chłopska w Amfiteatrze


Znany m.in. z takich powieści jak  „Siódemka” czy „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” współautor książki „Paczka radomskich” – Ziemowit Szczerek – będzie gościem Amfiteatru.

– Podczas spotkania porozmawiamy i warsztacie pracy pisarza, reportażu gonzo, najnowszej książce „Międzymorze” oraz o sytuacji w Polsce – mówi Katarzyna Wiśniewska, rzecznik Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr w Radomiu.

Spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem „Między Radomiem a Mordorem” poprowadzi Marcin Kępa – współautor książki „Paczka radomskich”, pisarz, publicysta, animator kultury.

Ziemowit Szczerek urodził się w 1978 roku w Radomiu. Dziennikarz i prozaik, współpracuje z „Polityką”, „Nową Europą Wschodnią” i „Tygodnikiem Powszechnym”. Jest autorem książek „Siódemka”, „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” oraz „Rzeczpospolita Zwycięska”, współautorem zbioru opowiadań „Paczka radomskich”.

W 2013 roku został laureatem Paszportu „Polityki”, w 2014 roku był nominowany do nagród Nike i Angelus, w 2015 roku został finalistą Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”. Natomiast w 2016 roku został finalistą Nike za „Tatuaż z tryzubem”.

Książka „Tatuaż z tryzubem” została nominowana do Nagrody MediaTory (2016). Książka Międzymorze została nominowana do Nagrody im. Beaty Pawlak oraz do Nagrody MediaTory.

Spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem odbędzie się w czwartek, 9 listopada w Kawiarni artystycznej przy ul. Parkowej 1. Początek o godz. 18.

W niedzielę będzie teatralnie

W niedzielę miłośnicy teatru będą mogli obejrzeć spektakl Jonasza Kofty – „Wojna chłopska”

-Wystąpi Amatorska Grupa Teatralna. Tworzą ją aktorzy z Suchedniowa, Kielc i Skarżyska-Kamiennej. „Wojna chłopska” to interpretacja pierwszej części dramatu Jonasza Kofty, pod tym samym tytułem. Historia gromady chłopskiej w czasach przesiąkniętych niepokojem, mistycyzmem i fanatyzmem staje się okazją i pretekstem do stawiania uniwersalnych pytań o równość, sprawiedliwość i moralność – mówi Katarzyna Wiśniewska.

Amatorska Grupa Teatralna istnieje od 2015 roku. Tworzą ją: Anna Zaczek, Agnieszka Sochańska, Mariusz Pomocnik, Tomasz Juchniewicz i Michał Zaczek (obsługa oświetlenia). Grupa nie podlega żadnej instytucji, chociaż korzysta z gościnności Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej odbywając tam próby.

Wstęp na przedstawienie 5 zł. Bilety do kupienia na biletyna.pl oraz w Amfiteatrze.

Spektakl „Wojna chłopska” będzie można obejrzeć w niedzielę, 12 listopada w dawnej garderobie gwiazd – Pod 13-tką, w Amfiteatrze przy ul. Parkowej. Początek o godz. 17.

KomentarzeCLOSE
CLOSE