full screen background image

Szokujące ceny warzyw i owoców15 zł za pietruszkę i 3 zł za jabłka w sezonie – ceny warzyw i owoców szokują mieszkańców regionu. Wysokie cen są skutkiem przede wszystkim letniej suszy, która dotknęła w tym roku rolników i producentów

Wiosenne przymrozki i letnia susza dały się w tym roku rolnikom we znaki. Uprawa w gorszych warunkach glebowych i tym samym mniejszy urodzaj spowodowały wzrost cen warzyw i owoców – mówi Mirosław Maliszewski, prezes Polskiego Związku Sadowników.

Ofiarami suszy i wiosennych przymrozków, a tym samym nieurodzaju są przede wszystkim konsumenci. Zapytaliśmy radomian, czy cenny warzyw i owoców biją ich po kieszeniach.

Na ratunek producentom owoców ma przyjść rząd, który zapowiedział wypłacanie finansowych rekompensat z powodu suszy. Ma to być 1000 zł dopłaty za każdy suchy hektar ziemi – powiedział w Mocnej Rozmowie Mirosław Maliszewski.

Rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi mogą składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o przyznanie pomocy.

Wnioski o przyznanie pomocy rolnikom będą przyjmowane do 31 grudnia. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

Komentarze