full screen background image

Szpital na Józefowie ma nowy sprzęt za 5 mln złEchokardiograf, aparaty EKG, defibrylatory i łóżka szpitalne z przeciwodleżynowymi materacami to tylko część nowego sprzętu, jaki zakupił Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu

Ponad 5 mln 280 tys. zł wydał Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu na zakup nowych sprzętów do różnego rodzaju badań diagnostycznych oraz specjalistycznych łóżek. Urządzenia te trafiły na oddziały: kardiologię, onkologię i kardiochirurgię. Aparatura jest nowoczesna i różnorodna – wymienia Karolina Gajewska, rzeczniczka szpitala.

Część zakupów zastąpi stare i wysłużone urządzenia, ale lecznica nabyła też nową aparaturę medyczną – dobry sprzęt to gwarancja skutecznego leczenia – dodaje rzeczniczka.

Pieniądze na zakup sprzętu szpital pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. To ponad 4 mln zł. Pozostała część, czyli nieco ponad 1 mln zł to wkład własny lecznicy.

Dzięki temu poprawi się jakość świadczonych usług przez lecznicę, pozwoli to na prowadzenie skutecznych terapii i zapewni pełną ochronę zdrowia i życia pacjentów z chorobami onkologicznymi i kardiologicznymi.

Komentarze