Szpital w Pionkach dostał 14 milionów złotych na rozwój infrastruktury14 milionów złotych na budowę nowoczesnego szpitala Pionkach. Takie środki udało się pozyskać Starostwu Powiatowemu w Radomiu w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pierwszy etap budowy pionkowskiej lecznicy już trwa 

Budowa Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach powstaje z inicjatywy nowego Zarządu Powiatu Radomskiego. Pierwszy etap budowy pawilonu zabiegowego pionkowskiej lecznicy trwa i jest realizowany zgodnie z harmonogramem. W pawilonie ma się znaleźć oddział chirurgiczny i ginekologiczny, a także izba przyjęć, poradnie specjalistyczne, nocna i świąteczna pomoc lekarska oraz diagnostyka, wyposażona w urządzenie rentgenowskie, USG oraz tomograf komputerowy. – Dzięki pozyskanym funduszom będzie możliwe rozpoczęcie drugiego etapu budowy – mówi starosta radomski, Waldemar Trelka. 

Etap drugi zakłada budowę drugiego pawilonu – zachowawczego, gdzie będzie mieścić się oddział wewnętrzny oraz oddział rehabilitacji. Podczas etapu trzeciego ma odbyć się rewitalizacja przedwojennego budynku obecnej chirurgii. Po zakończonych pracach ma przenieść się tam między innymi administracja. Na tym etapie budowy przewidziane jest również kompleksowe zagospodarowanie terenu.

Aktualnie pionkowska lecznica mieści się w trzech lokalizacjach. Głównym celem inwestycji jest konsolidacja świadczonych usług w jednym miejscu – mówi Bernarda Dudek, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach. 

Szacunkowy koszt budowy nowego obiektu szpitala w Pionkach to prawie 50 milionów złotych. Termin zakończenia prac planowany jest na koniec 2022 roku.

 

Fot. Katarzyna Jakubiak, Mariusz Siczek / Powiat Radomski.

Komentarze