Sztuka pod choinkę„Sztuka pod choinkę” to nowa inicjatywa RKŚTiG Łaźnia

„Łaźnia” – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, zgodnie z aktualnymi regulacjami związanymi z epidemią, swe działania realizuje korzystając głównie z dobrodziejstw Internetu. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia instytucja uruchamia nowy projekt „Sztuka pod choinkę”, w efekcie którego ma powstać wirtualna ekspozycja prac artystów z Radomia i regionu, które twórcy przeznaczyli do sprzedaży.

Organizatorzy zakładają popularyzowanie takich dyscyplin jak: malarstwo, rysunek, rzeźba, ceramika, fotografia itp., z wyjątkiem rękodzieła artystycznego typu ozdoby, dekoracje, makramy.

Inicjatywa „Łaźni” ma stanowić szeroko rozumianą promocję artystów i sztuki. W efekcie ma pomóc w bezpośrednim dotarciu potencjalnych nabywców do sprzedających autorów.

Sama instytucja nie pośredniczy i nie prowadzi sprzedaży bezpośredniej. Szczegółowy regulamin akcji adresowany do chętnych artystów do udziału w opisywanym projekcie dostępny jest na stronie internetowej placówki: www.laznia-radom.pl.

Chętni do udziału w projekcie mogą się zgłaszać do 9 grudnia.

– Warto podkreślić w kontekście anonsowania „Sztuki pod choinkę”, że to kolejna inicjatywa z cyklu „Promujemy swoich”, który niejako naturalnie przyszedł nam na myśl w związku ze szczególną sytuacją pandemiczną. Działając jako Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria tym bardziej jesteśmy przekonani, że miejska instytucja w tym dziwnym czasie powinna stworzyć swego rodzaju parasol nad twórcami związanymi z Radomiem – mówi Beata Drozdowska, dyrektor Łaźni.

Komentarze