full screen background image

Szydłowiec: XV Szydłowieckie Zygmunty2 i 3 maja Szydłowcu odbędzie się święto miasta – XV Szydłowieckie Zygmunty. Dwa dni świętowania będą obfitowały w wiele atrakcji, o których mówi Artur Ludew, burmistrz Szydłowca. Z gościem Radia Radom rozmawia Małgorzata Pawlak.

We wtorek, 2 maja ci, którzy przyjdą na Rynek Wielki będą mogli wziąć udział w barwnym kiermaszu rękodzieła i twórczości ludowej połączonym z odpustem parafialnym.

W samo południe zostanie odprawiona uroczysta msza św. z procesją wokół kościoła. Po mszy zostanie odegrany hejnał z wieży ratuszowej. O godz. 13 oficjalnie rozpocznie się tegoroczne świętowanie. Zostanie również zrobione wspólne zdjęcie panów o imieniu Zygmunt, którym burmistrz Artur Ludew złoży także imieninowe życzenia.

Od godz. 17 na rynku zacznie się wielkie muzykowanie. Na początek wystąpi zespół Zjednoczony Ursynów i TADEK. Później, od godz. 18.30 – rockowe granie w wykonaniu Black Radio. Na zakończenie wieczoru wystąpi zespół Poparzeni Kawą Trzy.

Ci, którzy zechcą mieć ciekawą pamiątkę z XV Szydłowieckich Zygmuntów, będą mogli skorzystać z foto budki. Będzie też możliwość zrobienia sobie zdjęcia z gwiazdami zygmuntowskiej sceny.

Natomiast w środę, 3 maja kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji. O godz. 10 zostaną złożone kwiaty przy pomniku Tadeusza Kościuszki. W szydłowieckiej farze odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny. Oprawę muzyczną uroczystości patriotycznych zapewni Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Henryka Kapturskiego.
Od godz. 9 na boisku Orlik przy ulicy Sportowej w Szydłowcu rozgrywany będzie IX Szydłowiecki Turniej Piłki Nożnej z okazji 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Na najmłodszych będą czekały darmowe zjeżdżalnie pneumatyczne. O godz. 14 wystartuje IV Bieg Zygmuntów. Zawodnicy pokonają 5 kilometrową trasę ze startem i metą na Rynku Wielkim. Po dekoracji zwycięzców na zygmuntowskiej scenie będzie można obejrzeć liczne prezentacje grup wokalnych i tanecznych w wykonaniu dzieci i młodzieży. Na zakończenie wieczoru wystąpią: Anna Bębenek i Darek Bernatek.

Komentarze