Teatr wyjdzie na ulicę!Z teatralnej sceny na radomski deptak – aktorzy z całej Polski przyjadą do Radomia, by zaprezentować się przed mieszkańcami. Mowa o przeglądzie teatrów ulicznych – „Ulica teatralna”. Jest to cykl darmowych spektakli pod chmurką i zarazem wakacyjna propozycja Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Festiwal startuje w przyszły piątek, 10 lipca

To pierwsze tego typu artystyczne wydarzenie w Radomiu – już za tydzień startuje „Ulica teatralna” czyli plenerowy przegląd teatrów ulicznych. Przez dwa wakacyjne miesiące, co piątek na Placu Jagiellońskim lub deptaku obok fontann, będą odbywały się spektakle grup teatralnych z całej Polski. Festiwal rozpocznie przedstawienie „Arka” Teatru Ósmego Dnia.

– Wydarzenie będzie świętem teatru zaprezentowanym w przestrzeni miejskiej, do naszego miasta przyjadą grupy teatralne z całej Polski. Po trudnym czasie izolacji to wyjątkowa okazja do wspólnej zabawy, oraz aby podziwiać bogactwo form i kunszt gry aktorskiej.
– mówi Małgorzata Potocka, dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu.

Radomski „Powszechny”, który współorganizuje przegląd, ogłosił także laureata konkursu plastycznego na projekt afisza promującego festiwal. Jak informuje Sebastian Klochowicz z teatru w Radomiu – jury za najlepszą pracę uznało grafikę radomianki Weroniki Filipek, a projekt absolwentki radomskiego Wydziału Sztuki stał się już oficjalnym afiszem przeglądu “Ulica Teatralna”.

Przypomnijmy, festiwal teatrów ulicznych to zwycięski projekt w Budżecie Obywatelskim 2020. Dyrektorem przeglądu „Ulica teatralna” jest jego pomysłodawca Robert Stępniewski.

Komentarze