full screen background image

Tężnia solankowa na OboziskuW ramach rewitalizacji parku na Obozisku zostanie wybudowana tężnia solankowa. Będzie to pierwszy w Radomiu tego typu prozdrowotny obiekt dostępny publicznie. Tężnia ma zostać oddana do użytku radomianom jesienią przyszłego roku.

Przebywanie w tężni solankowej zaleca się mieszkańcom dużych aglomeracji, którzy na co dzień stykają się z zanieczyszczonym powietrzem. – To odpowiedź na oczekiwania radomian. Podczas jednego ze spotkań mieszkańcy zawnioskowali o budowę tężni solankowej. Przychyliliśmy się do ich propozycji i taką tężnię będziemy mieć w przyszłym roku w rewitalizowanym parku. W tej chwili jesteśmy na etapie przygotowywania projektu wykonawczego. Będzie to pierwsza tężnia solankowa w naszym mieście, a kolejną planujemy wybudować na Ustroniu – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Zgodnie z opracowaną koncepcją, w parku na Obozisku powstanie słupowa tężnia solankowa zasilana solanką ze szczelnego zbiornika. Oprócz tego powstaniem.in. skatepark z wylewaną płytą betonową, dwa place zabaw dla najmłodszych mieszkańców osiedla oraz siłownia terenowa. Projekt zakłada także m.in. budowę nowych alejek i ścieżek rowerowych. Powstanie też nowe oświetlenie, zostaną zamontowane elementy małej architektury, takie jak ławki, siedziska, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. Powstaną również toalety. Prace obejmą też nowe nasadzenia, a także budowę miejsc postojowych od strony ulicy Parkowej.

Żródło: radom.pl

Komentarze