Trwa nabór wniosków o stypendia kanadyjskieTrwa nabór wniosków o przyznanie stypendiów kanadyjskich. Wnioski przyjmowane są do 30 czerwca.

O stypendiach rozmawialiśmy z Gościem Radia Radom – Krzysztofem Gajewskim, pełnomocnikiem zarządu Fundacji Polish Orphans Charity w Polsce i przewodniczącym kapituły stypendialnej. Z gościem rozmawiała Małgorzata Pawlak.

Kanadyjska fundacja Polish Orphans Charity przyzna stypendia uzdolnionej artystycznie młodzieży z Radomia i regionu już po raz jedenasty. Podstawowym warunkiem otrzymania wsparcia jest sieroctwo dziecka lub życie w rodzinie potrzebującej pomocy.

Stypendium może być przeznaczone wyłącznie na cele związane z rozwojem artystycznym, np. na zakup instrumentów, opłacenie kursów lub materiałów potrzebnych do pracy twórczej.

Wnioski należy składać w sekretariacie Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu w pokoju 268. Można je pobrać ze strony BIP Urzędu Miejskiego lub na stronie www.polishorphans.pl. Trzeba także przynieść zaświadczenie z MOPS-u o pobieranych zasiłkach.

W tym roku do Radomia trafi w sumie 41 tys. 266 zł. Dzięki tym pieniądzom fundacja rozda 15 stypendiów. Kwota jednego stypendium to 2 751 zł netto. Podatek opłaci miasto.

Wręczenie stypendiów nastąpi jesienią (we wrześniu lub październiku).

 

Komentarze