Tydzień Zrównoważonego Transportu: spotkanie podróżnicze i spacerMiasto zachęca, by zrezygnować z samochodu i przesiąść się na rower lub do autobusu. To cel trwającego właśnie Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji przygotowano liczne atrakcje m.in. Radomskie Spotkanie Podróżników adresowane o miłośników Kresów i wypraw rowerowych oraz Spacer po Radomiu „Komunikacja zbiorowa kiedyś i dziś”

Spotkanie podróżnicze 'Moje podróże rowerowe – Lwów” oraz Spacer po Radomiu „Komunikacja zbiorowa kiedyś i dziś” to wydarzenia obchodzonego właśnie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Spotkanie, które odbędzie się w piątek o godz. 19:30 w Amfiteatrze adresowane jest do miłośników Kresów i wypraw rowerowych – mówi Martyna Sobańska ze Stowarzyszenia Droga Mleczna.

Kolejnym wydarzeniem organizowanym przez Stowarzyszenie Droga Mleczna jest Spacer po Radomiu. Tym razem w sobotę o godz. 15:00 uczestnicy wyruszą, by poznać początki miejskiego transportu zbiorowego i jego dynamiczny rozwój.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to coroczna kampania, której celem jest zachęcenie mieszkańców do rezygnacji z tradycyjnych środków komunikacji na rzecz ekologicznych. Obchody zakończą się w niedzielę Dniem bez Samochodu. Tego dnia przejazdy autobusami komunikacji miejskiej będą darmowe dla wszystkich pasażerów.

Więcej na temat Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu dowiesz się tutaj.

Fot. facebook.com/stowarzyszeniedrogamleczna

Komentarze