Uruchomienie w Radomiu szpitala tymczasowego coraz bliżejSzpital tymczasowy w Radomiu, w którym znajdą się dodatkowe łóżka dla zakażonych koronawirusem powinien zacząć działać w przyszłym tygodniu. Miejska lecznica przeanalizowała umowę przesłaną przez Totalizator Sportowy, odpowiedzialny za organizacje i adaptacje Centrum Rehabilitacji na potrzeby specjalistycznej placówki

Lecznica, gdzie znajdą się dodatkowe łóżka dla chorych na COVID-19 powstaje we współpracy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego z Totalizatorem Sportowym. Umowa ze spółką skarbu państwa została już przeanalizowana przez prawników miejskiej lecznicy.

– Teraz zostanie ona odesłana – poinformował w mocnej rozmowie Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Szpital tymczasowy powstaje w budynku Centrum Rehabilitacji przy ulicy Narutowicza. Po stronie Totalizatora Sportowego będą kwestie organizacyjne oraz inwestycyjne. – Samo przystosowanie pomieszczeń na potrzeby szpitala tymczasowego zajmie maksymalnie od 4 do 5 dni – zapewnia Zawodnik.

Radomski Szpital Specjalistyczny, jako szpital patronacki, we współpracy z wojewodą zajmie się stroną medyczną oraz administracyjną, w tym między innymi zapewnieniem odpowiedniej kadry i sprzętu. Zgodnie z zapowiedziami szpital tymczasowy dedykowany chorym na koronawirusa w Radomiu zacznie funkcjonować od przyszłego tygodnia. 

Komentarze