Urząd Miejski wdraża system e-usługPonad 2,8 mln złotych będzie kosztował system e-usług. Podpisano umowę  w celu wdrożenia projektu „Nowoczesne e-usługi dla mieszkańców Radomia” .
Przedsięwzięcie zostanie dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Na przetarg, który ogłosił Urząd Miejski, wpłynęło pięć ofert. Najniższą cenę zaproponowało konsorcjum firm Sputnik Software z Poznania oraz S&T Services Polska z Warszawy w wysokości 2 mln 890 tys. zł.

– To bardzo ważny projekt dla naszego miasta, który poprawi jakość współpracy między Urzędem Miejskim a mieszkańcami. System e-usług wpisuje się w naszą strategię „smart city”. Wiele spraw będzie można załatwić przez internet – wyjaśnił prezydent Witkowski.

Przedstawiciel zwycięskiego konsorcjum Tomasz Maćkowiak, członek zarządu Sputnik Software, zapowiada, że wdrażany w Radomiu system e-usług będzie na jak najwyższym poziomie.

– Jestem przekonany, że ten projekt zostanie zrealizowany w przewidzianym terminie. Ten projekt bardzo nam się podoba, ponieważ jest przemyślany, ambitny i poukładany. Dla naszego konsorcjum to duże i ciekawe wyzwanie. Bardzo się cieszymy, że będziemy realizować to zadanie. Chciałbym zadeklarować, że dołożymy wszelkich starań, aby system, który stworzymy znalazł uznanie wśród mieszkańców Radomia. Mamy nadzieję, że przez wiele lat będzie ułatwiał i służył mieszkańcom – powiedział Tomasz Maćkowiak.

System e-usług to znaczne ułatwienie dla wszystkich interesantów z Radomia, ponieważ większość spraw będą mogli załatwić szybko i sprawnie przez Internet. W ramach systemu e-usług powstanie wirtualne biuro obsługi. Mieszkańcy będą mogli na indywidualnym koncie sprawdzić swoje zobowiązania wobec gminy, a także dokonać płatności elektronicznej podatku od nieruchomości, od środków transportu, czy za odbiór śmieci. Będzie można także umówić się na spotkanie w urzędzie.

– Radomianie będą mogli poprzez system e-usług składać deklaracje, wnioski oraz oświadczenia, a także zapisać się na zajęcia w domach kultury: „Idalin”, „Borki”, „Amfiteatr” oraz w „Łaźni” – powiedział sekretarz miasta Rafał Czajkowski.

Urząd Miejski zapowiada, że system e-usług zacznie działać od lutego 2018 roku.
Projekt zostanie dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, który pokryje 80 procent kosztów.

Komentarze