full screen background image

Urzędy wznowiły bezpośrednią obsługęRadomianie znów mogą osobiście załatwić sprawę z urzędnikami. Magistrat, Ratusz czy Starostwo Powiatowe wznowiły dziś bezpośrednią obsługę interesantów, ale z pewnymi ograniczeniami. Chodzi m.in. o rygor sanitarny i zmniejszenie liczby petentów

Radomskie urzędy wznowiły bezpośrednią obsługę mieszkańców. Otwarte dla interesantów są znowu Ratusz, Urząd Stanu Cywilnego, Starostwo Powiatowe i magistrat. Jak informuje jego rzeczniczka, Katarzyna Piechota-Kaim – petenci znów mogą spotkać z urzędnikiem twarzą w twarz, ale zabezpieczeni w maseczki i rękawiczki.

Pracownicy będą bezpośrednio obsługiwać interesantów, ale wyłącznie w wyznaczonych do tego punktach i po uprzednim telefonicznym umówieniu terminu spotkania. Urzędowe sprawy nadal będzie też można załatwić online lub za pomocą specjalnych urn. 

Bezpośrednia obsługa interesantów dotyczy wyłącznie osób zdrowych. Do urzędów nie będą mogli wejść mieszkańcy z objawami grypopodobnymi czy przebywający w izolacji lub na kwarantannie – mówi Marcin Genca, rzecznik starosty radomskiego. 

Przypomnijmy, do końca maja Urząd Miejski w Radomiu pracuje w godzinach 7:00 – 20:00 z wyłączeniem przerwy w godzinach 13:00 – 14:00.

Komentarze