full screen background image

W lutym będzie werdyktZa dwa tygodnie dowiemy się, jak będzie wyglądał Amfiteatr. Chodzi o konkurs architektoniczny na koncepcję przebudowy Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Parkowej. Jury wybierze jeden, zwycięski projekt spośród 8 zakwalifikowanych

Nowoczesny, zadaszony i zaprojektowany na 4,5 tysiąca miejsc siedzących – taki ma być nowy Amfiteatr. Przebudowa obiektu odbędzie się zgodnie ze zwycięskim projektem pracowni architektonicznej. W konkursie bierze udział 8 podmiotów. Przebudowany Amfiteatr ma mieć salę widowiskową na 300 miejsc i powiększoną głębokość sceny o 3 metry. Projekt zakłada także wyremontowanie magazynów administracyjnych i wybudowanie punktów gastronomicznych – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Komisja konkursowa ogłosi werdykt na początku lutego. Jurorski skład tworzą radomscy architekci i reprezentanci świata kultury. To oni zadecydują, według którego projektu zostanie przebudowany Amfiteatr. Autor zwycięskiego pomysłu w kolejnym etapie będzie nadzorował budowę Miejskiego Ośrodka Kultury – mówi Katarzyna Piechota-Kaim, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego.

Zdaniem radomian przebudowa istniejącego od ponad 40 lat obiektu to szansa na jego ożywienie. Liczą, że w powiększonym Amfiteatrze będzie odbywało się więcej imprez.

W zmodernizowanym Amfiteatrze mają się odbywać obchody Radomskiego Czerwca przekształcone w międzynarodową imprezę pn. Europejski Festiwal Wolności.

Magistrat szacuje, że inwestycja będzie kosztować ok. 35 mln zł. Miasto chcę część pieniędzy pozyskać z dotacji Ministerstwa Kultury i otrzymać finansowe wsparcie od marszałka województwa mazowieckiego.

 

Komentarze