W MSS będzie 70 dodatkowych łóżek covidowychW szpitalu na Józefowie będzie o 70 covidowych łóżek więcej. Tak zadecydował minister zdrowia na wniosek wojewody mazowieckiego, Konstantego Radziwiłła

W lecznicy na Józefowie będzie 3 razy więcej covidowych łóżek – na wniosek wojewody minister zdrowia zalecił Mazowieckiemu Szpitalowi Specjalistycznemu utworzenie 70 dodatkowych miejsc dla chorych na Covid-19 w tym 15 łóżek respiratorowych oraz 11 miejsc dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia. Kolejne łóżka covidowe mają zostać wydzielone na oddziałach wewnętrznym i chirurgicznym – mówi wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

Zdaniem wiceprezydenta odpowiedzialnego w Radomiu za służbę zdrowia – decyzja o wydzieleniu w szpitalu przy ul. Aleksandrowicza dodatkowych łóżek covidowych m.in. na chirurgii oznacza pozbawienie radomian dostępu do tego oddziału w mieście. To dlatego, że oddział chirurgiczny w miejskiej lecznicy został przeznaczony pacjentom covidowym.

Do tej pory w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym nie funkcjonował oddział covidowy, a lecznica dysponowała 26 łóżkami dla zakażonych.

Komentarze