W POSZUKIWANIU PIĘKNA. WYSTAWA W „MALCZEWSKIM” [WIDEO]



„W Poszukiwaniu Piękna” to tytuł wystawy, którą będziemy mogli zobaczyć w Muzeum im. Jacka Malczewskiego już 19 maja. Wernisaż wystawy przypada na Noc Muzeów.
Gośćmi Radia Radom są Małgorzata Ziewiecka – kuratorka wystawy, oraz artyści prezentujący swoje prace na wystawie – Jakub Strzelecki i Jacek Szpak.

Do udziału w wystawie zostali zaproszeni artyści z nurtu realizmu, surrealizmu i realizmu magicznego. W wydarzeniu weźmie udział około 30 twórców, w tym trzech z Radomia – Jakub Strzelecki, Jacek Szpak i Dariusz Jędrasiewicz.

Dariusz Jędrasiewicz – Urodzony w 1974r. w Radomiu. Ukończył Państwowe Ognisko Plastyczne, Liceum o profilu plastycznym w Studium Nauczycielskim w Radomiu oraz Policealne Studium Reklamy  Studia Wyższe – Katedra Sztuki Politechniki Radomskiej.  Dyplom w 2001r. w pracowni malarstwa prof. A. Gieragi. Aneks z grafiki projektowej w pracowni prof. J. Zduniewskiego. Autor kilku wystaw indywidualnych oraz udział w licznych wystawach zbiorowych. Od 2011r. Członek Okręgu Radomskiego ZPAP. Uprawia malarstwo i grafikę warsztatową.

 

Jakub Dominik Strzelecki ur.1978r.w Radomiu.Ukończył Studia na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej.Dyplom w 2006 roku w pracowni grafiki warsztatowej prof. Andrzeja Markiewicza i dr Michała Kurkowskiego.Ukończył Podyplomowe Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie dyplom w pracowni malarstwa prof. Teresy Kotkowskiej Rzepeckiej , aneks z rysunku w pracowni prof. Marka Szymańskiego.Członek interdyscyplinarnej grupy Skład Doczepiony, należy do ZPAP okręgu radomskiego.Nauczyciel rysunku i malarstwa ,grafiki warsztatowej w ZSP im. Józefa Brandta w Radomiu, w latach 2008-11 zajmuje się konserwacją i rekonstrukcją elementów architektonicznych w Radomskiej Katedrze pw.  Opieki Najświętszej Maryi Panny. Uprawia malarstwo figuratywne silnie nasycone symboliką surrealizmu w grafice warsztatowej   formy abstrakcyjne zestawia z motywami linearnymi.

Jacek Szpak  – wykształcenie artystyczne: Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu im. St. Wyspiańskiego – Wystawiennictwo, 2-letnie Studium Fotografii i Filmu, Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie – Malarstwo i równolegle Rzeźba, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie – Malarstwo – Studia Podyplomowe, Uniwersytet Warszawski – Wydział Zarządzania.

Dyplomy między innymi u profesorów: Bogumiła Zagajewskiego z rzeźby i równolegle z malarstwa u prof. Mariana Stelmasika oraz z rysunku u prof. Teresy Rzepeckiej-Kotkowskiej i malarstwa u prof. Adama Brinckena.

Uczestnik i kurator kilkudziesięciu wystaw, plenerów, sympozjów w kraju i zagranicą w wyżej wymienionych dziedzinach artystycznych, realizacje w obiektach świeckich i sakralnych: Litwa, Rumunia, Czechy. W kraju między innymi Pomnik Dobrego Wojaka Szwejka w Przemyślu.

Pracuje jako pedagog od 1987 roku – Studium Nauczycielskie, Studium Reklamy, Politechnika Radomska, obecnie Zespół Szkół Plastycznych w Radomiu oraz Wyższa Szkoła Nauk Społecznych i Technicznych (obecnie Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna).

Współzałożyciel Związku Artystów Pedagogów Ceramiki i Rzeźby. Wielokrotnie odznaczony za dokonania w dziedzinie kultury. Pełni funkcję Prezydenta Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy w Warszawie w kolejnej kadencji.

Komentarze



CLOSE
CLOSE