W Radomiu powstanie pierwsza pralnia i suszarnia dla ubogichGrupa Widzialna Ręka Radom planuje uruchomić w Radomiu pierwszą pralnię i suszarnię dla ubogich. Będzie to pierwsze takie miejsce na mapie naszego miasta i regionu

Idąc za ciosem, zachęceni uruchomieniem w mieście pierwszej jadłodzielni, grupa wolontariuszy z Widzialnej Ręki chce w Radomiu stworzyć miejsce, w którym osoby bezdomne oraz ubogie będą mogły uprać i wysuszyć bezpłatnie ubrania. 

– Pomoc w uruchomieniu pierwszej pralni i suszarni publicznej zadeklarował wiceprezydent Mateusz Tyczyński – mówi Bartłomiej Marczuk, lider grupy, który był gościem Radia Radom.

Miejsce utworzenia pierwszego takiego miejsca w mieście jest obecnie konsultowane m.in. ze streetworkerami Caritas Diecezji Radomskiej – dodaje Marczuk.

Sprzęt, który będzie służył mieszkańcom Radomia, zgodnie z deklaracją wiceprezydenta Mateusza Tyczyńskiego będzie pochodził między innymi z wygranego przez miasto, dzięki głosom radomian plebiscytu.

Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości grupy Widzialna Ręka Radom, 15 stycznia uruchomiona została pierwsza w mieście jadłodzielnia, z której korzystać może każdy mieszkaniec naszego miasta. Wolontariusze planują uruchomić w Radomiu jeszcze co najmniej cztery takie punkty. W jednej z galerii handlowych ma powstać też bar tlenowy połączony z showroomem, w którym swoje produkty i usługi będą mogli bezpłatnie prezentować lokalni przedsiębiorcy.

 

Komentarze