full screen background image

Wanted: wolontariusze Kameralnego LataWolontariat podczas Kameralnego Lata jest ciekawą propozycją na spędzenie pierwszego tygodnia lipca. Wolontariusze będą mogli podejrzeć „od kuchni”, jak wygląda organizacja festiwalu filmowego, a także zdobyć doświadczenie zawodowe. Organizatorzy zapraszają do współtworzenia wydarzenia.

Jakie będą obowiązki wolontariusza?

Wolontariusze pomagają w organizacji recepcji festiwalowej, obsłudze technicznej projekcji filmowych, dokumentacji fotograficznej, biurze prasowym, opiece nad gośćmi (także zagranicznymi), animacjach podczas sekcji dziecięcej i wielu innych zadaniach. Wolontariat trwa od 30 czerwca do 8 lipca.

Jakie są korzyści?

Wolontariat można zaliczyć do praktyk zawodowych wpisując go do CV, ponieważ organizatorzy przygotują certyfikaty z odbytego wolontariatu. Pracując przy tak dużym wydarzeniu kulturalnym można poznać wielu ludzi z branży filmowej, a także zobaczyć na własne oczy, w jaki sposób organizowany jest festiwal filmowy.

Jakie trzeba spełniać warunki, by zostać wolontariuszem?

Warunek jest tylko jeden – ukończone 18 lat.

To będzie tydzień pełen wrażeń, nowych znajomości (także międzynarodowych) i budowania atmosfery kultowego festiwalu. To, co będzie łączyło jego wydarzenia z widzami i mieszkańcami Radomia, to właśnie wolontariusze! Żeby się zgłosić, wystarczy do 22 czerwca wypełnić formularz zamieszczony na stronie: https://kameralnelato.pl/tworz-nami-festiwal-filmowy-jako-wolontariusz.

Kameralne Lato potrwa w tym roku od 1 do 7 lipca. Wydarzenie objęte jest wsparciem finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Więcej informacji na temat Kameralnego Lata znajdziesz tutaj.

Komentarze