Warsztaty literackie w KDKWarsztaty literackie, dla miłośników zabawy słowem, odbędą się w Kozienickim Domu Kultury

– Otwarte warsztaty literackie dla młodzieży i dorosłych to oferta Kozienickiego Domu Kultury dla osób piszących poezję lub prozę. Od wielu lat, cyklicznie, nasi lokalni literaci spotykają się z doświadczonymi autorami, krytykami literackimi, trenerami, by wspólnie dyskutować nad tekstami, pracować ze słowem, rozwijać swój warsztat. To okazja do twórczej pracy, ale też do nawiązywania nowych znajomości literackich. Takie spotkania odbywają się kilka razy w roku i zawsze cieszą się zainteresowaniem piszących – tłumaczy Elwira Kozłowska, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury.

Warsztaty adresowane są do osób dorosłych i młodzieży (od 16 roku życia). Osoby piszące poezję powinny wcześniej wysłać trzy swoje wiersze (różnorodne stylistycznie i tematycznie), a prozę – jedno krótkie opowiadanie. Teksty do analizy będą przyjmowane do 10 marca na adres mailowy: halina.korynska@dkkozienice.pl (organizatorzy proszą o format .pdf).

Wspólne pisanie

Zajęcia poprowadzi Katarzyna Chołuj – absolwentka podyplomowych studiów pisarskich na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkoły Mistrzów Pióra w Collegium Civitas. Uczestniczka warsztatów scenariopisarskich Akademii Filmu Historycznego w Warszawie oraz dwóch edycji warsztatów literackich w Radomiu. Tegoroczna słuchaczka Studium Kreatywnego Pisania w Warszawie. Inicjatorka warsztatów kreatywnego pisania dla dzieci i młodzieży w Miejskim Ośrodku Kultury „Amfiteatr” w Radomiu oraz aktualna nauczycielka twórczego pisania. Miłośniczka krótkich form prozatorskich i poetyckich, które ukazały się między innymi w antologiach „Popisani” i „Od Słowa do słowa”. Autorka słuchowiska „Pociąg” wyemitowanego w Radiu Radom. Laureatka konkursów regionalnych i ogólnopolskich.

– Pani Katarzyna prowadziła już warsztaty w Kozienickim Domu Kultury we wrześniu ubiegłego roku, a uczestnicy zajęć bardzo je sobie chwalili. To było interesujące spotkanie, pełne twórczej pracy, a przy tym przebiegające w sympatycznej atmosferze – mówi Elwira Kozłowska.

Zapisz się

Warsztaty odbędą się w sobotę 13 marca, o godz. 11, w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego.

Uwaga: warsztaty są nieodpłatne, ale obowiązują zapisy.

Zapisy na zajęcia prowadzone są do 10 marca, do godz. 20 lub do wyczerpania limitu miejsc – osobiście w punkcie informacji KDK lub internetowo przez „Strefę zajęć”.

Szczegółowe informacje na temat zajęć można uzyskać w punkcie informacji KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym.

 

 

Komentarze