full screen background image

Radom: Warsztaty teatralne w AmfiteatrzeLubisz odgrywać różne role, przebierać się, improwizować? Zostań aktorem teatralnym. MOK Amfiteatr zaprasza na warsztaty teatralne, podczas których nauczysz się jak wykorzystywać ciało i głos do wyrażania emocji.

Warsztaty skierowane są do młodzieży. Będą się odbywały cyklicznie, przez kilka miesięcy pod okiem profesjonalnej aktorki teatralnej- Katarzyny Dorosińskiej.

Aktorka pokaże początkującym aktorom, jak pracować nad koncentracją, wykorzystywać wyobraźnię, improwizować, zrzucać i zakładać maski. Umiejętności przydadzą się młodzieży z pewnością nie tylko na scenie.

Aby wziąć udział w tworzeniu amatorskiego teatru dla młodzieży, należy do  5 marca przysłać zgłoszenie na adres: amfiteatr.radom@wp.pl oraz krótki (maks. 3-minutowy) popis swoich aktorskich możliwości. Może to być skecz, monodram, improwizacja, a nawet recytacja wiersza.

Autorzy najciekawszych prezentacji zostaną zaproszeni na cykl warsztatów, podczas których aktorka udzieli im cennych wskazówek i oszlifuje diamenty talentów.

Katarzyna Dorosińska jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Sztuki aktorskiej uczyła się od najlepszych. Opiekunem jej roku była znana i charyzmatyczna aktorka Dorota Segda. Na jej rozwój miały wpływ także inne, cenione nazwiska. Anna Dymna, Jerzy Trela, Krystian Lupa to tylko początek długiej listy artystów, dzięki którym mogła poznawać tajniki zawodu aktora.

Radomianie znają Katarzynę Dorosińską z ról w takich sztukach jak: „Anna Karenina”, przebojowe „Szalone nożyczki”, muzyczna farsa „Dajcie mi tenora” lub „Niebezpieczne związki”.

Komentarze