full screen background image

„Warto nam zaufać” – kandydaci ze ŚródmieściaKandydaci PiS do Rady Miejskiej z okręgu nr 1 – Śródmieście przedstawili swoje propozycje na ulepszenie naszego miasta. Na liście trafnych, choć niezaskakujących pomysłów znalazły się m.in. walka ze smogiem, poprawa miejskiej infrastruktury oraz upiększenie centrum Radomia.

– Park w bezpośrednim sąsiedztwie Placu Jagiellońskiego długo czeka na rewitalizację, a już na pewno powinien być zrobiony razem z Placem Jagiellońskim. To powinna być spójna, funkcjonalna całość oddana mieszkańcom, ale tak nie jest. Moim zdaniem to symbol podejścia pana prezydenta do rozwoju miasta i do realizacji ważnych inwestycji. To symbol ostatnich czterech lat: podejścia minimalistycznego i niegospodarnego – stwierdził Artur Standowicz.

Kolejnym problemem, na który zwróciła uwagę kandydatka PiS był brak atrakcyjnych miejsc rekreacyjnych, szczególnie dla rodziców i ich pociech. – Jestem przede wszystkim mamą niespełna rocznej córki i pod obecnymi rządami nie mamy wielu możliwości spędzenia wolnego czasu. Platforma Obywatelska nie zrobiła nic, by powstały nowoczesne place zabaw oraz miejsca dla dzieci i rodzin – przypomniała Anna Szulborska.

– Jako radna chciałabym najpierw zająć się czystością miasta, zwłaszcza centrum. Brakuje koszy na śmieci, zadbanych trawników, czystych chodników. Centrum musi być wizytówką miasta – podkreśliła Anna Kiepel.

– Park Kościuszki jest bardzo ważnym terenem zielonym. Sięganie po środki europejskie choćby po to, by rozbudować muszlę koncertową to priorytetowe działanie – dodał Tomasz Gogacz.

Kandydat PiS Dariusz Chłopicki skupił się na programach rządowych, w tym jednym z najważniejszych dla naszego miasta- programu Mieszkanie Plus. – Jednym z głównych zadań, które stanie przed nami w nowej kadencji będzie realizacja programu M+. Jesteśmy w stanie podjąć to wyzwanie. Mam nadzieję, że w przyszłej kadencji będziemy gwarantem realizacji tego programu, uwzględniają plac przy ulicach Sowińskiego, Jasińskiego i Bema.

Wieloletni radny, Mirosław Rejczak zwrócił uwagę na sytuację w radomskich szpitalach, proponując jeden zarząd dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego, co miałoby zniwelować koszty utrzymania placówek.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości Robert Fiszer zauważył potrzebę stworzenia nowych mieszkań socjalnych oraz poprawy radomskiej infrastruktury tj. stanu chodników, który w centrum Radomia w wielu miejscach pozostawia dużo do życzenia.

Przypominamy, że kandydatami PiS do Rady Miejskiej w Radomiu w okręgu pierwszym są: Artur Standowicz, Robert Fiszer, Mirosław Rejczak, Dariusz Chłopicki, Grażyna Syta, Anna Kiepel, Anna Szulborska oraz Tomasz Gogacz.

Komentarze