full screen background image

Wianki 2019 na ZamkuPuszczanie wianków, widowisko „Świętojańska schadzka” oraz koncerty – to atrakcje przygotowane przez Szydłowieckie Centrum Kultury Zamek na tegoroczne Wianki

Święto płodności, miłości, ognia, wody, urodzaju i radości rozpocznie się koncertem Miejskiej Orkiestry Dętej oraz Męskiego Zespołu Reprezentacyjnego.

Około godz. 21 wystąpi gość tegorocznych Wianków – zespół BUM BUM ORKeSTAR.

BUM BUM ORKeSTAR odwołuje się do inspiracji tradycją bałkańską i klezmerską, a także tradycyjną muzyką polską. To wpływy i przenikanie się tych trzech muzycznych światów sprawiają, że zespół potrafi na scenie zaskoczyć energią, zaraz potem wzruszyć rzewną melodią, by na koniec zmusić publiczność do poddania się rytmowi muzyki.

Członkowie BUM BUM ORKeSTAR:

Oliwier Andruszczenko – klarnet
Piotr Krukowski – trąbka
Piotr Janiec – tuba
Mateusz Wachowiak – akordeon
Mateusz Sieradzan – bułgarski bęben tapan

Po koncercie na wyspie zamkowej rozpocznie się barwne widowisko plenerowe zatytułowane „Świętojańska schadzka”, przygotowane przez Teatr Poezji i Muzyki „U Radziwiłła”. Nie zabraknie puszczania na fosę kolorowych wianków, a młodzi aktorzy w blasku ognia i przy nastrojowej muzyce postarają się wprowadzić wszystkich w magiczny klimat Nocy Sobótkowej.

Wianki 2019 zakończy pokaz sztucznych ogni.

Wianki 2019 odbędą się w piątek, 21 czerwca na Zamku w Szydłowcu (wyspa zamkowa, Park Radziwiłłowski). Początek imprezy Wianki 2019 o godz. 20 na zamkowych krużgankach.

Komentarze