Więcej czasu na BOMNie do końca marca, a do końca czerwca – samorząd województwa przesunął ostateczny termin składania projektów do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. To w związku z epidemią koronawirusa

To więcej czasu na zgłaszanie swoich pomysłów do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Zarząd województwa  przesunął końcowy termin składania projektów o dwa miesiące. To w związku z epidemią koronawirusa. Teraz Mazowszanie będą mogli zgłaszać swoje inicjatywy do końca czerwca – mówi Marta Milewska, rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego. 

To pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Do rozdysponowania jest 25 milionów złotych. W puli są pieniądze na projekty podregionalne i ogólnowojewódzkie. Jak dodaje Milewska – BOM to szansa dla Mazowszan na zmianę najbliższego otoczenia. Zarząd nie chce pozbawiać tej możliwości mieszkańców, których sparaliżowała epidemia. 

Projekty do BOM-u mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy Mazowsza bez ograniczeń wiekowych. Każdy może zarówno złożyć, jak i poprzeć dowolną liczbę projektów. 

Zgłoszone projekty zostaną poddane ocenie przez komisję. Lista przedsięwzięć wybranych do realizacji zostanie ogłoszona do 16 października br. Głosowanie rozpocznie się 26 października i potrwa do 16 listopada br.

Więcej na temat Budżetu Obywatelskiego Mazowsza jest tutaj.

Komentarze