Witkowski: Rekomenduję budowę bloków na GlinicachNowe osiedle mieszkaniowe ma powstać na Glinicach. Do rozpoczęcia budowy bloków potrzebna jest zgoda radnych. – Rekomenduję tę inwestycję i będę przekonywał do niej Radę Miejską – powiedział w Mocnej Rozmowie Radosław Witkowski, prezydent Radomia

Rekomenduję budowę bloków na Glinicach – powiedział w Mocnej Rozmowie prezydent Radomia Radosław Witkowski. Nowe osiedle mieszkaniowe z 12 blokami ma wybudować prywatny inwestor. By ta inwestycja powstała, potrzebna jest najpierw zgoda Rady Miejskiej – mówi Witowski.

Bloki mają powstać na terenie ograniczonym ulicami Ciemną, Górną i Słowackiego. Są to działki o pow. 28,5 tys. m kw. położone pomiędzy zabudową jednorodzinną. To dlatego inwestor wnioskuje o wydanie decyzji lokalizacyjnej, która zezwala na odstępstwa od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. – Będę przekonywał radnych, by pozytywnie zaopiniowali ten wniosek – dodaje prezydent Radomia.

Bloki na Glinicach zostały zaprojektowane z garażami podziemnymi. Jeśli dojdzie do budowy, powstaną w nich mieszkania o powierzchni od 35 do około 85 m kw.

Komentarze